Navigare

Căutarea pe saitul

 













Toate ştirile

04.01.2019:  Lista candidaţilor în circumscripţia naţională la funcţia de deputat în Parlament din partea PCRM
L I S T A candidaţilor în circumscripţia naţională la funcţia de deputat în Parlament pentru alegerile parlamentare din 24 februarie 2019 din partea Partidului Comuniştilor din Republica Moldova








1 Voronin Vladimir - Mun. Chişinău, PCRM, Inginer-economist,jurist,politolog Deputat Parlamentul RM

2 Babin Tatiana - Mun. Chişinău, PCRM, Economist, Contabil SA „Franzeluţa”

3 Bodnarenco Elena - Mun. Soroca, PCRM, Economist,magistru în domeniul APL, Deputat Parlamentul RM

4 Boiadji Liudmila - Mun. Chişinău, PCRM, Jurist, Şef secţiei CTAS sect. Centru mun. Chişinău

5 Bondari Veaceslav - Or. Anenii Noi, PCRM, Merceolog, Economist, manager public Primar Primaria Anenii Noi

6 Borgan Serafima - Or. Rezina, PCRM, Zootehnician, politolog - Pensionară

7 Bostan Tatiana - Or. Anenii Noi, PCRM, Profesor, jurist, Jurist Primaria Anenii Noi

8 Bratunova Anna - Mun. Comrat, PCRM, Finansist-economist Specialist principal IMSP „Spitalul Raional „Gurfinkel”

9 Bujoreanu Tatiana - Mun. Chişinău, PCRM, Inginer-energetic, magistru în domeniul APL, Asistent al deputatului Parlamentul RM

10 Burca Valeri - Or. Criuleni, PCRM, Relaţii internaţionale, Şef Direcţie Consiliul Raional Criuleni

11 Burlacu Petru - Mun. Cahul, PCRM, Agronom,magistru în administraţie publică, Şef Direcţie Generală CTAS Cahu CNAS

12 Buruşciuc Mihai l- S. Gura Camencii raionul Floreşti, PCRM, Economist, Vice-preşedinte Consiliul Raional Floreşti

13 Caraman Diana - Mun. Chişinău, PCRM, Economist, Asistent al deputatului Parlamentul RM

14 Căpăţină Svetlana - Mun. Orhei, PCRM, Finansist, Specialist Consiliul Raional Orhei

15 Căpăţină Veaceslav - Mun. Orhei, PCRM, Jurist, Director comercia SRL „Eduardprosper”

16 Cebotari Ivan - Or. Sîngerei, PCRM, Inginer-mecanic, Vice-preşedinte Consiliul Raional Sîngerei

17 Chirilov Iulia - Mun. Ungheni, PCRM, Pedagog, jurist Secretar al CR PCRM Ungheni CC al PCRM

18 Cîlicic Ivan - Mun. Comrat, PCRM, Inginer - Pensionar

19 Creciun Anatolie - S. Larga raionul Briceni, PCRM, Economist, Prim-secretar al CR PCRM Briceni CC al PCRM

20 Cuceinic Ana - Or. Şoldăneşti, PCRM, Politolog, Specialist Primăria Şoldăneşti

21 Dragan Semion - Mun. Chişinău, PCRM, Inginer-constructor, politolog, specialist în relaţii internaţionale - Pensionar

22 Eremia Alexei - Mun. Hînceşti, PCRM, Tehnicican-constructor - Temporar neangajat în cîmpul muncii

23 Filip Petru - S. Pănăşeşti, raionul Străşeni, PCRM, Inginer-mecanic, politolog Director comercial FPC „Nadejda-92”

24 Filipov Serghei - Or. Taraclia, PCRM, Lucrător medical, Primar Primaria Taraclia

25 Gherman Stella - S. Slobozia-Şirăuţi raionul Briceni , PCRM, Profesor, Director Gimnaziu s. Slobozia-Şirăuţi

26 Griţco Igor - Mun. Chişinău, PCRM, Licenţiat în drept, Prim-secretar al CR PCRM sec. Ciocana mun. Chişinău CC al PCRM

27 Leşco Gheorghe - Mun. Chişinău, PCRM, Pedagog, Director SA „Asterra Grup” filiala Soroca

28 Midoni Serghei - Or. Ialoveni, PCRM, Inginer-constructor, Director SRL „Deallux-Cons”

29 Miron Anton - Mun. Chişinău, PCRM, Agronom învăţat, politolog - Pensionar

30 Mironic Alla - Mun. Chişinău, PCRM, Pedagog, psiholog, Deputat Parlamentul RM

31 Morcov Ghenadie - Or. Drochia, PCRM, Medic, Şef secţie Centrul de Sănătate Drochia

32 Muduc Valeriu - Or. Făleşti, PCRM, Economist, magistru în domeniul APL, Prim-secretar al CR PCRM Făleşti CC al PCRM

33 Nicolaev Nicolai - Or. Basarabeasca, PCRM, Inginer-electric, Şef Direcţie ÎS „Calea Ferată din Moldova”

34 Nigai Veaceslav - Or. Căuşeni, PCRM, Jurist, Vice-preşedinte Consiliul Raional Căuşeni

35 Orlov Diana - S. Cioburciu ,raionul Ştefan Vodă, PCRM, Profesoară de matematică, psiholog Profesoară IP „Gimnaziul M. Sîrghi”

36 Parpolova Elena - S. Sărata Nouă, raionul Leova, PCRM, Învăţător la clasele primare, profesor de filologie,Director Gimnaziul Sărata Nouă

37 Porubin Petru - S. Corjova, raionul Dubăsari, PCRM, Inginer-mecanic - Pensionar

38 Postoico Maria - Mun. Chişinău, PCRM, Jurist, Deputat Parlamentul RM

39 Radulov-Covtoniuc Prascovia - Mun. Chişinău, PCRM, Agronom învăţat, Şef Secţiei Generale CC al PCRM

40 Reidman Oleg - Mun. Chişinău, PCRM, Radiofizic, Deputat Parlamentul RM

41 Rotari Nicolae - Or. Floreşti, PCRM, Economist - Pensionar

42 Rubţov Serghei - Mun. Bălţi, PCRM, Jurist, Prim-secretar al CM PCRM Bălţi CC al PCRM

43 Rusol Nicolai - Mun. Chişinău, PCRM, Politolog, Asistent al deputatului Parlamentul RM

44 Sava Valeriu - Mun. Străşeni, PCRM, Inginer-mecanic, politolog, Prim-secretar al CR PCRM Călăraşi CC al PCRM

45 Sibova Inga - Or. Cimişlia, PCRM, Inginer,Şef secţie SRL „Cimişlia-Gaz”

46 Şupac Inna - Or. Basarabeasca, PCRM, Licenţiat în relaţii internaţionale, Deputat Parlamentul RM

47 Ţopa Andrei - Or. Otaci, PCRM, Inginer-hidrotehnic, magistru în administraţia publică, Vice-preşedinte Consiliul Raional Ocniţa

48 Ţugulea Ion - Or. Nisporeni, PCRM, Inginer-tehnician, magistru în domeniul APL, Prim-secretar al CR PCRM Nisporeni CC al PCRM

49 Voitisina Olga - Mun. Bălţi, PCRM, Jurist, economist, Specialist în resurse umane ÎM „Asociaţia pieţelor din Bălţi”

50 Zui Alexandr - Mun. Edineţ, PCRM, Comandor aeronavei - Pensionar


Lista a fost întocmită cu respectarea cotei minime de reprezentare de 40% pentru ambele sexe: 40% sau 20 femei şi 60% sau 30 bărbaţi.
0 
| încă
înapoi »